Trustee: 

President: Lynzee Allen                                       School: Bellbrook High School                         lynzee.allen@bss.k12.oh.us

Treasurer: Ruchelle Dunwoody                          School: Talawanda High School                        dunwoor@gmail.com

 

 CONGRATULATIONS TO OUR 2020 ALL-DISTRICT TEAMS!

Division 1

First Team Second Team
School Player School Player
Beavercreek Anna Shoemake Beavercreek Holly Lefevers
Beavercreek Cassie Smithwick Butler Olivia Follick
Bellbrook McKenna Melton Centerville Nicole Sargent
Centerville Hannah Golden Edgewood Callie Hunt
Fairmont Iris Riegel Edgewood Bekah Klinedinst
Lebanon Emory Spitler Lebanon Ninah Miranda
Lebanon Mya White Northmont Alexis Boykin
Lebanon Lily Cropper Northmont Lily Reidy
Miamisburg McKenzie Johnson Springboro Lili Coffin
Springboro Kaitlyn Brown Springboro Reese Wuebker
Player of the Year Emory Spitler – Lebanon
Senior Player of the Year Emory Spitler – Lebanon
Coach of the Year Michael Crofton – Lebanon

Division 2

First Team Second Team
School Player School Player
Alter Kennedy Roshong Alter Elizabeth Schlemmer
Alter Annabelle Hacker Brookville Grace Adams
Brookville Marissa Neff Carroll Gabi Bowman
CJ Maddy Richardson Carroll Kayla Lechnir
Clinton-Massie Cadin Reveal CJ Grace Schafer
Eaton Olivia Baumann Eaton Carsyn Lammers
Eaton Jenna Ditmer Fenwick Ellie Googins
Fenwick Kate Hafer Oakwood Kaeley Beam
Fenwick Ellie Foley Valley View Shaw Hawkey
Fenwick Caroline Hensley Valley View Claire Henson
Player of the Year Olivia Baumann – Eaton
Senior Player of the Year Kennedy Roshong – Alter
Coach of the Year Parker Fields – Eaton

 

Division 3

First Team Second Team
School Player School Player
Dayton Christian Isabelle Thompson Dixie Cydnie Stone
Dayton Christian Caroline Moyer National Trail Kayleigh Michael
Dayton Christian Taylor Ullrich National Trail Tristan Bowers
Madison Carley McMonigle Preble Shawnee Kendal George
Preble Shawnee Harlee Howard Twin Valley South MacKenzie Neal
Preble Shawnee Carlyn George Twin Valley South Morgan Harrod
Waynesville Fallon Bradford Waynesville Jenna Turner
Player of the Year Isabelle Thompson – Dayton Christian
Senior Play of the Year Fallon Bradford – Waynesville
Coach of the Year Angi Dabbelt – Dayton Christian

 

Division 4

First Team Second Team
School Player School Player
Tri-County North Emma Hale Tri-County North Sidney Jackson
Player of the Year
Senior Player of the Year Emma Hale – Tri-County North
Coach of the Year

 

Member schools:

Divison 1 –  Beavercreek, Bellbrook, Butler, Centerville, Edgewood, Fairmont, Franklin, Lebanon, Little Miami, Miamisburg, Monroe, Northmont, Springboro, Stebbins, Talawanda, Trotwood Madison, Wayne, West Carrollton, Wilmington, Xenia  Division 2 – Archbishop Alter, Bookville, Carroll, Chaminade Julienne (CJ), Clinton-Massie, Eaton, Fenwick, Oakwood, Valley View  Divison 3 – Carlisle, Dayton Christian, Dixie, Madison, National Trail, Preble Shawnee, Twin Valley South, Waynesville  Division 4 – Tri-County North